Systém cílové fotografie MVP

Schváleno IAAF – systém cílové fotografie se dvěma kamerami, obraz ve vysokém rozlišení (až 2000 snímků za vteřinu), dálkové nastavení kamery, dálkové ovládání objektivu, větroměr schválený IAAF a alfanumerické hodiny/výsledková tabule
 

Pravidlo IAAF 165:20 (vydání 2006~2007)

Pokud je to možné, měly by zde být alespň dvě cílové kamery, po jedné na obou straních
Součástí balíčku MVP je kamera FUSION snímající obraz ve vysokém rozlišení (a umožňující pozdější rekonstrukci na bezdrátový provoz!)
 
Balíček MVP představuje kompletní systém pro cílovou fotografii se dvěma kamerami schválený IAAF. Umožní vám rychlou přípravu přesných výsledků s ujištěním, že jste těsné doběhy přezkoumali doslova ze dvou úhlů pohledu.
EtherLynx FUSION jako primární nabízí lepší specifikace. Výsledné obrázky mohou být až 4x podrobnější než obrázky ze standardní kamery EtherLynx 2000.
Díky balíčku MVP Package budou navíc závody zábavnější pro diváky i sportovce, protože obsahuje přenosnou alfanumerickou výsledkovou tabuli.
 

Komponenty

 • Primární kamera – vyšší rozlišení (2000 snímků za vteřinu), podpora měření času, barevná EtherLynx Fusion s dálkově ovládaným, motorem řízeným objektivem s proměnlivou ohniskovou vzdáleností a montážní objímkou typu c
 • Kamera z druhého úhlu-černobílá EtherLynx 2000 s dálkově ovládaným, motorem řízeným objektivem s montážní objímkou typu c.
 • Kompletní profesionální stativ a upevňovací příruby s přesným nastavením pro obě kamery
 • Kompletní kabeláž pro kamery a startovací pistoli
 • Vestavěné rozhraní na výsledkové tabule a větroměry
 • Software pro cílovou fotografii FinishLynx32-výběr jazyků*
 • Uživatelsky přívětivý software pro řízení disciplín LynxPad
 • Bezdrátový systém detekce startu splňující požadavky IAAF
 • 2 polohovací platformy pro kameru s dálkovým ovládáním
 • Ultrazvukový větroměr Gill (dle pravidel IAAF)
 • Software pro automatické pořizování fotografií ze závodu; dále funkce fotobuňky k ovládání stopek na cílové čáře.
 • Alphanumeric scoreboard/running time clock and stand.

Opravdu MVP!

Řešení MVP přináší veškerou technologii potřebnou k řádnému uznání světového rekordu: bezdrátový startovací systém odpovídající požadavkům IAAF, systém cílové fotografie se dvěma kamerami, větroměr dle pravidel IAAF…a ještě více.
Obsah balíčku MVP je stejný jako v případě standardního balíčku Gold, navíc je však přiložena kamera EtherLynx FUSION – se základní rychlostí 2000 snímků za vteřinu, což je dvojnásobek rychlosti a přesnosti balíčků Bronze, Silver a Gold.
Druhá kamera pomáhá v situacích, kde z jednoho pohledu není možno stanovit pořadí v cíli, protože obrazy z obou kamer jsou synchronizovány. Na monitoru počítače je lze zobrazit vedle sebe a dosáhnout tak naprosto spolehlivých výsledků.
Mezinárodně schválený sonický větroměr znamená, že u každého rekordního výkonu ve sprintu lze ověřit, zda nebyl dosažen s nedovolenou podporou větru. Přiložený displej lze využít jako hodiny či jako výsledkovou tabuli. Stejně jak v případě balíčku obsahuje i MVP patentovaný software pro automatický záznam a funkci virtuální fotobuňky. Tento software obsahuje dvě unikátní funkce.
Zaprvé, ovládá kameru tak, aby automaticky snímala obrazy atletů protínajících cílovou čáru bez nutnosti použití fotobuněk. A zadruhé, v kombinaci s výsledkovou tabulí, která je součástí balíčku MVP, se při průběhu atleta cílovou čarou zastaví čas a okamžitě se zobrazí čas doběhu nebo mezičas.
Přes své kompaktní rozměry zobrazuje přiložená výsledková tabule číslice a písmena o výšce 15 cm – tedy stejné jako některé tabule dvojnásobných rozměrů – a je zřetelně čitelná z více než 65 metrů. Dodává se s vnitřní dobíjecí baterií, přepravním pouzdrem a podstavcem vhodným k použití na dráze.
V souladu s filozofií společnosti Lynx, jejíž podstata leží ve snadném sdílení dat, je skript pro komunikaci s přiloženým větroměrem, touto výsledkovou tabulí a stovkami jiných zařízení součástí softwaru FinishLynx software. Jeho provoz je snadný a bezchybná.