BALÍČEK "CHAMPIONSHIP"

CHAMPIONSHIP

SYSTÉM ČASOMÍRY CERTIFIKOVNÝ I.A.A.F SE DVĚMA KAMERAMI, POLOHOVAČEM PRO NASTAVENÍ KAMERY A ULTRAZVUKOVÝM VĚTROMĚREM

Předpis I.A.A.F. 165:20 (vydání 2006- 2007)

Pokud to bude možné, měly by být v provozu nejméně dvě kamery cílových fotografií, po jedné na každé straně dráhy… 

 

Balíček Championship certifikovaný IAAF se dvěma cílovými kamerami. To Vám dává možnost velmi rychlého a jednoznačného vyhodnocení výsledků, protože Vám dává jistotu v možnosti pozorování velmi těsných doběhů z obou stran. Tento komplexní systém je založen na komponentech balíčku Competition Elite. K balíčku se ještě přidává druhá černobílá kamera EtherLynx 2000, která dává možnost pozorování velmi těsných doběhů z obou stran. Systém zahrnuje polohovač pro jemné nastavení kamery a může být tak pomocí jedinečného softwaru firmy Lynx automaticky nastaven na cílovou čáru. Nadto obsahuje rádiový přenos startu RadioLynx podle pravidel IAAF a ultrazvukový větroměr certifikovaný IAAF – vše je kompatibilní se softwarem FinishLynx.

 

VLASTNOSTI BALÍČKU

Záložní kamera EtherLynx 2000 obsahuje objektiv se zoomem s motorovým pohonem a polohovačem s jednou základnou, na které je namontována kamera. Jednoduchým kliknutím na software FinishLynx 32 může obsluha řídit funkce objektivu: Zaostření jako pomůcka pro nastavení kamery a automatickou regulaci objektivu v reakci na měnící se světlo, představují pokrok v digitálním měření času. Důležitý je polohovač, který umožňuje přesné a pohodlné nastavení kamery ve třech různých osách přes software FinishLynx

 

Ultrazvukový větroměr je obsažen v balíčku Championship a je certifikovaný IAAF. Nastartování větromě ru při startovním impulsu a zaznamenání naměřených hodnot je obsaženo v softwaru FinishLynx a děje se automaticky – bez toho, že by obsluha musela nějak zasahovat. Balíček Championship představuje komplexní program, který obsahuje řad jedinečných řešení vyvinutých firmou Lynx, které umožňují rychlejší a snadnější obsluhu a nastavení kamery. Všechny komponenty přitom odpovídají standardům IAAF.

 

KOMPONENTY

 • Kamera EtherLynx – 2000
  1000 snímků/sekundu, barevná kamera
  • Připojení "C-mount" f1.2 12.5-75 mm objektiv se zoomem
 • Startovní senzor pro spouštění signálu
 • Profesionální stativ a hlava stativu
 • Kamera včetně kompletního vybavení a startovacích kabelů
 • Zabudované rozhraní k velkým displejům pro zobrazování výsledků a větroměr
 • FinishLynx 32
  software pro časomíru s integrovanou databází
 • LynxPad
  software pro zpracování dat výsledků v lehké atletice

VÝHODY BALÍČKU CHAMPIONSHIP

Významnou výhodou balíčku Championship je druh kamera, která pomáhá v situacích, ve kterých není možno přesně stanovit doběh pouze z jednoho poh du. Obrázky obou kamer jsou synchronizovány a mohou pro zcela jednoznačné vyhodnocení být ved sebe ukázány na počítači časomíry. Polohovačem a objektivem na jedné kameře na dálkové ovládání a optickým hledáčkem na druhé kameře se stává polohování kamery hračkou!

Předpis I.A.A.F. 165:11 (vydání 2006- 2007)

Ultrazvukové větroměry musí být na všech závodech používány podle pravidel 1a-f.